LYZÍN PROLÍN

Katalógové číslo:   |  Kategória: Abecedný zoznam
LYZÍN PROLÍN

LYZÍN PROLÍN je prírodný certifikovaný doplnok výživy, ktorý sa zúčastňuje na podpore tvorby kolagénu a na podpore zdravia srdca a ciev. Objav odmenený Nobelovou cenou za medicínu informuje, že aminokyselina lyzín blokuje účasť lipoproteínu (Lp) pri vytváraní aterosklerotických plakov - cievnych usadenín.

Aminokyseliny LYZÍN a PROLÍN vytvárajú „teflónový“ povrch ciev, umožňujú jednotlivým zložkám krvi prúdiť cievami bez prichytenia sa o steny, zamedzujú usadzovaniu sklerotických plakov. LIPOPROTEÍN obsahuje oba typy receptorov – „miest, kde pasujú kľúče do zámku“ pre aminokyseliny lyzín a prolín. Ako náhle zvýšime diétny príjem lyzínu, dochádza k obsadeniu lipoproteínu a tým k znemožneniu väzby na lyzínové väzobné miesta v poškodenej cievnej stene. Týmto spôsobom sa prirodzeným výživovým mechanizmom zamedzí ukladaniu sklerotických plakov. Navyše pri doplnení účinkov lyzínu a prolínu ďalšími mikronutrientami dochádza súčasne k zlepšeniu postupného uvoľňovania plakov a tým prirodzenému ústupu ochorenia ciev.

V liečebnom výživovom protokole je základom nepostrádateľný lyzín, nakoľko je to esenciálna aminokyselina, ktorú telo nedokáže vytvárať. Prolín sa v tele dokáže vytvárať z lyzínu, podávanie prolínu zjednodušuje biochemické procesy v tele, je prospešné ale nie je nevyhnutné. Lyzín umožňuje vytvárať kolagén potrebný na obnovu poškodených miest ciev. Lyzín a prolín sa viažu na voľné lipoproteíny krvnej plazmy čím znemožňujú ich väzbu na povrch ciev a vytváranie sklerotických plakov. Celkovo prispieva lyzín a prolín k zvráteniu priebehu srdcovo cievnych ochorení.

LYZÍN sa vo väčšom množstve sa nachádza najmä v svalových tkanivách. Funguje ako nezastupiteľná jednotka všetkých bielkovín, pomáha v tele zúžitkovať všetky potrebné aminokyseliny. Podporuje tvorbu protilátok, chráni srdce a cievy.

Lyzín sa považuje za najnepostrádanejšiu aminokyselinu, pretože sa nachádza len vo veľmi malom množstve v obilninách a zrnkách. Nedostatok lyzínu obmedzuje našu schopnosť zužitkovať ostatné aminokyseliny. Funguje ako nezastupiteľná stavebná jednotka všetkých bielkovín. Táto aminokyselina má vplyv na herpes, oparové vírusy či prechladnutie.

Lyzín spolu s C vitamínom napomáha torby kolagénu a regeneráciu tkanív. Je veľmi vhodný pri zotavovaní z operácie alebo športových zraneniach.

Lyzín napomáha pri vstrebávaniu vápnika v organizme (hlavne u detí), je vhodný pre rast a vývoj kostí.

ZLOŽENIE:

Lyzín 300 mg
L-prolín 120 mg

Hlavné prírodné pomocné látky: Mikrokryštalická celulóza, Stearan horečnatý rastlinný

OBSAH:

150 tabliet

DOPORUČENÉ UŽÍVANIE / DÁVKOVANIE:

4 tablety 2-3x denne

DODANIE:

do 24 hodín

Upozornenie podľa nariadenia EÚ komisie:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Systém Tachyon nenahradzuje lekársku starostlivosť, zhromažďuje skúsenosti pacientov a lekárov, liečiteľov a najnovšie poznatky v oblasti výživových doplnkov dôležité pre úspešnú starostlivosť o seba. Využíva skúsenosti a spolupracuje so svetovými organizáciami zameraných na ochranu zdravia.

Všetky získané poznatky konzultujte, prosím, pred ich uplatnením s kvalifikovaným odborníkom.

   

9,60 € Objednať

<< Späť