Q10 + VITAMÍN E + CLA

Katalógové číslo:   |  Kategória: Omladzovanie
Q10 + VITAMÍN E + CLA

Q10 + Vit.E + CLA je prírodný certifikovaný doplnok výživy na podporu zdravia srdca, ciev, pečene, svalov, na udržanie zdravej hladiny cholesterolu a na podporu zdravého fungovania nervového systému.

KOENZÝM Q10 sa prirodzene tvorí v organizme a jednou z jeho kľúčových úloh je získavanie energie z potravy. Vo vysokých množstvách sa vyskytuje napríklad v srdci, pľúcach a pečeni. Napomáha pri ochrane buniek pred poškodením a predčasným starnutím. Vekom sa však jeho tvorba v tele znižuje, a to už po dvadsiatom roku života, pričom údajne po štyridsiatke ho máme už len polovicu. Koenzým Q10 sa považuje za veľmi účinný životabudič.

VITAMÍN E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, patrí do skupiny vitamínov rozpustných v tukoch a vyznačuje sa schopnosťou viazať voľné radikály.

CLA – Konjugovaná kyselina linolová patrí medzi omega-6 mastné kyseliny. V prípravku prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

HORČÍK (Magnesium) v prípravku prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnemu fungovaniu svalov, k normálnej syntéze bielkovín, zohráva úlohu v procese delenia buniek.

Magnesium je po vápniku druhý najdôležitejší vnútrobunkový minerál v ľudskom tele a je súčasťou viac ako 300 enzýmov. Telo obsahuje 20–30 gramov horčíka. 50–70 % sa ho nachádza v kostiach, zvyšok vo svaloch, žľazách s vnútorným vylučovaním, určité množstvo aj v krvi.
Je nenahraditeľný pre množstvo funkcií v organizme, ako je napr.: prenos nervových impulzov, tvorba zubov a kostí a svalových sťahov. Je tiež dôležitý pre nervy, transportuje cukor do buniek a asistuje pri jeho premene na energiu. Podporuje aj účinok inzulínu. Vďaka nemu sa zlepšuje využitie kyslíka v bunkách. Bez horčíka nefunguje správne ani trávenie. Pomáha pri vstrebávaní vápnika, jeden bez druhého v tele nemôžu správne fungovať. Tiež má vplyv na zuby, zubnú sklovinu a zubný kaz. Má pozitívny vplyv aj na pamäť a úsudok.
Magnesium je vhodné aj pre alergikov a mužov, u ktorých má vplyv na prostatu.

Horčík je dôležitý prvok kostnej látkovej premeny.

Magnesium je nevyhnutné pre správnu funkciu nervov a svalov, je známe ako protistresový prvok.

LECITÍN sa využíva na podporu pamäti, pre ochranu zdravia srdca, ciev, pečene, žlčníka, zdravej pokožky, na udržanie zdravej hladiny cholesterolu a na podporu zdravého zraku.

Lecitín je veľmi dôležitý prvok v ľudskom organizme. Zoznam toho, čo pozitívne ovplyvňuje je veľmi dlhý. Lecitín ma vplyv najmä na: krvný obeh, mozog, žlčník, pokožka, vlasy a nechty, pečeň.

Lecitín je vari najznámejší medzi študentami, nakoľko má pozitívny vplyv na prenos nervových signálov a teda aj na učenie.

Lecitín má svoje významné miesto aj u športovcov.

Štúdie však ukazujú, že príjem lecitínu v potrave poklesol za posledných 100 rokov približne na jednu štvrtinu. Doporučená dávka lecitínu na deň je 3 – 10g denne.

ZLOŽENIE:

Sójový lecitín 330 mg
Horčík 80 mg
Vitamín E 50 mg
Koenzým Q10 30 mg
CLA 20 mg

Hlavné prírodné pomocné látky: Mikrokryštalická celulóza, Stearan horečnatý rastlinný

OBSAH:

60 tabliet

DOPORUČENÉ UŽÍVANIE / DÁVKOVANIE:

1 tableta 2x denne po jedle

DODANIE:

do 24 hodín

Upozornenie podľa nariadenia EÚ komisie:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Systém Tachyon nenahradzuje lekársku starostlivosť, zhromažďuje skúsenosti pacientov a lekárov, liečiteľov a najnovšie poznatky v oblasti výživových doplnkov dôležité pre úspešnú starostlivosť o seba. Využíva skúsenosti a spolupracuje so svetovými organizáciami zameraných na ochranu zdravia.

Všetky získané poznatky konzultujte, prosím, pred ich uplatnením s kvalifikovaným odborníkom.<< Späť